AKCJA SMACZNE TANIE WEGAŃSKIE

10 sierpień 2012 - 10 październik 2012

Opis Akcji

Zapraszam wszystkich do udziału w akcji, której celem jest pokazanie jak smaczna i niedroga może być kuchnia wegańska :)

Sporo ludzi sądzi, że weganizm jest tylko dla wybranych - tych, co mają mnóstwo czasu i zasobny portfel, bo przygotowanie posiłków wege jest kosztowne i czasochłonne. Mam nadzieję, że poprzez przepisy umieszczone w akcji, wspólnymi siłami uda się zainspirować innych do częstszego sięgania po wegańskie potrawy :)

Zasady akcji: Zgłaszany przepis musi:

  • być wegański, czyli nie może zawierać składników pochodzenia zwierzęcego.

  • całkowity koszt zużytych produktów nie może przekroczyć 20 złotych przy porcji na dwie osoby (czyli maksymalnie dycha na osobę), ale im taniej tym lepiej!

  • przy przepisie musi być umieszczony kosztorys, liczą się faktycznie zużyte ilości (czyli np. pół puszki fasoli, jeśli tak jest w przepisie).

  • preferowane są dania, które mogą stanowić cały, oddzielny posiłek (lemoniada odpada ;) ale i "porządne" desery się załapią).

Regulamin

  • Przepisy dodane do tej akcji mogą pojawiać się w innych.
  • Możesz dodawać dowolną ilość przepisów.
  • Nie można dodawać przepisów napisanych przed rozpoczęciem akcji.
  • Wymagane jest wklejenie banerka akcji na blogu z przepisem.
  • Przepisy dodawane do akcji są moderowane.

Komentarze

kingi 21.08.2014 14:07

Aha, to odnoścnie akcji o taniej wegańskiej diecie, która na codzień powinna zawierać trochę orzechów, kasz, strączków itp...

kingi 21.08.2014 14:06

Witajcie. Nie uważacie, że posiłek wegański, a pełnowartościowy posiłek wegański to jednak spora różnica? Co innego zjeść panierowane kotletu z pieczarek, a co innego ryżowe kotlety z cieciorką. Nie mam wątpliwości, że po takich kotletach z ryżu będę syta przynajmniej 3-4h, natomiast po pieczarkach już po kilkudziesięciu minutach będzie mi się chciało jeść...Chociaż lubie takie panierowane kapelusze, to nie uważam tego sa kompletny i wartościowy posiłek, po którym będę miała siłę pracować kilka godzin...

kikimora 27.09.2012 23:07

Przez brak uwagi zgłosiłam przepisy, które wydały mi się tanie. Mam nadzieję, że zdążę zrobić kosztorysy przed końcem akcji. Sorki za zamieszanie :)

whiness 06.09.2012 20:30

przepraszam, niecący dodałam przepis z jajkiem.

quchniawege 14.08.2012 15:36

dodałam wycenę :)

trzydziestoletnia_panna 14.08.2012 14:43

Jeśli chodzi o wycenę, to jasne, nie trzeba z kalkulatorem w dłoni wyliczać ile kosztuje szczypta soli :) Wydaje mi się po prostu, że bardziej trafia do sceptyków taka dokładna informacja o cenach produktów niż ostateczna suma. :)

miszmasz 11.08.2012 19:31

Mi też nie przeszkadza czasochłonne gotowanie, ale czasami... czasami człowiek naprawdę się spieszy ;-)) Dzięki za tę akcję! (mam wprawdzie problemy z wycenami, ale ogólnie super ;-)) )

starsze