Kalorie i dieta

28 Gru, 2012 20:25
No hej, mam do Was pytanie. Czy liczyłyście/liście sobie kiedyś kalorie? Czy układacie sobie dietę, spisujecie dania itp? Ja biorę udział w badaniu wegan i spisywałam jadłospis z paru dni, i nie wiem co o nim myśleć, bo po podliczeniu kalorii wydaje mi się, że wychodzi tego za mało.
29 Gru, 2012 16:31
Ja liczyłam żeby dostosować zapotrzebowanie do treningu, no i dla mojego faceta jak go odchudzałam smile
Wnioski mam takie, że jeśli się próbuje obliczać ilość zjedzonych kalorii bez wagi kuchennej, korzystając tylko z tabel w necie, to wydaje się, że je się niewiele. Trudno ocenić np. ile waży jedna mandarynka albo jabłko, plaster tofu itp. Waga jest bezlitosna, okazuje się, że np. czubata łyżeczka masła orzechowego to ponad sto kalorii, łyżka oleju dodana do tofucznicy podobnie i nagle z niskokalorycznej “trawy” robi się całkiem pożywne danie smile
30 Gru, 2012 09:18
Dobra waga to podstawa. Bez niej liczenie kalorii nie ma sensu.

Na początku swojego weganizmu liczyłam kalorie skrzętnie. Miałam wtedy jeszcze parcie na to, żeby schudnąć (teraz też niby tak jest, ale dziś rozumiem, że nie wszystko “niskokaloryczne” jest zdrowe, a ciało i tak osiągnie swoją optymalną masę, kiedy poczuje, że ma wszystko, czego mu potrzeba). Początkowo miałam problem, żeby dobić do 700kcal dziennie, bo moja wiedza była zerowa i po odstawieniu nabiału, który był głównym składnikiem mojej diety, zostały mi same niskokaloryczne: “sałata, trawa i kiełki” smile Teraz już kalorii nie liczę, zwracam więcej uwagi na zbilansowanie diety. Dzięki temu od ponad roku masa mojego ciała jest ustabilizowana, występują tylko typowe dla kobiet wahania +/- 3kg.
30 Gru, 2012 13:53
Dzięki dziewczyny. smile
Nie mam wagi kuchennej i faktycznie ważę wszystko “na oko” i przy pomocy strony ilewazy.pl. Faktycznie, raczej nie brałam pod uwagę olejów, więc może nie jest tak źle. Jednak powinnam chyba jeść odrobinę więcej.
31 Gru, 2012 09:38
Jeśli nie chcesz zwiększać za bardzo masy jedzenia a tylko sprawić, by było bardziej kaloryczne, to pomyśl o orzechach i awokado, bardzo zdrowe produkty, a przy okazji o dużej wartości energetycznej smile
02 Sty, 2013 08:42
Właśnie dzisiaj jadę po dziadka do orzechów, bo mam trochę włoskich i laskowych. smile
15 Marz, 2013 22:52
Faktycznie bez wagi ciężko oszacować. Oleje są kaloryczne, więc pewnie podwyższą liczbę. Myślę, że jeśli nie tracisz na wadze i czujesz się ok to nie musisz na siłę zwiększać ilości kalorii. To ile potrzebujesz zależy od wielu czynników trybu życia, aktywności fizycznej.
Grunt, żeby pamiętać o B 12smile
13 Maj, 2014 21:52
awokado, banany, winogrona, to najbardziej kaloryczne owoce :-)
Zdrowe odżywianie,to inwestycja na lata :-)
14 Luty, 2017 11:27
Dieta wegańska niestety musi byc uzupełniana o wysokokaloryczne warzywa i owoce. Warto poczytać tutaj o zdrowej diecie http://www.terminal-rzeszow.pl/artykuly/zdrowa-dieta.html Można dodać do swojej diety i wtedy na pewno nie będziesz się bać, ze jesz za mało kalorii.

Załóż konto lub zaloguj się aby pisać na forum.

O serwisie

VegeSpot.pl to serwis zrzeszający wegetarian oraz wegetariańskie blogi kulinarne. Jest nas już 3369 wegetarian i 445 blogów na których znajduje się 63968 przepisów

Dowiedz się co oferujemy
Zarejestruj się

Forum

Wege Warszawa - znajdź swoje miejsce w stolicy
przez: Piotr, 2 tygodnie, 2 dni temu

vegetime.pl - wyszukiwarka lokali wege
przez: Vegetime, 2 miesiące temu

Problem z dodaniem bloga
przez: WegePedia, 3 miesiące, 2 tygodnie temu

mleko z nasion Konopi
przez: weronika-jana, 4 miesiące, 1 tydzień temu

Śniadania i kolacje wege