loader
Poradnik zdrowie

Jaka dieta by utrzymać szczupłą sylwetkę?

​Staranie się o szczupłą sylwetkę to proces, który niekiedy przebiega latami. Nie dziwi więc, że każdemu zależy, aby ten efekt utrzymać już na zawsze. Jednak jak to zrobić? Kilka skutecznych sposobów znajdziesz w naszym artykule.

  1. Nie zmieniaj nawyków żywieniowych

Jeśli w procesie zrzucenia zbędnych kilogramów opracowałeś/łaś nowe nawyki żywieniowe, nie zmieniaj ich. To podstawowy błąd, który sprawia, że waga zaczyna rosnąć!  

Chociaż etap odchudzania teoretycznie się skończył, aby utrzymać efekty, należy przestrzegać pewnych zasad. Nie można się przejadać i spożywać zbyt dużej ilości przetworzonej żywności. Unikaj też podjadania, a jako przekąski traktuj zdrowe alternatywy np. orzechy czy owoce. 

  1. Utrzymuj zdrową relację z jedzeniem

Pamiętaj, aby w trosce o zdrową sylwetkę, nie popaść ze skrajności w skrajność. Posiłki powinny być zbilansowane i zróżnicowane, również z dodatkiem składników, których być może intuicyjnie unika się podczas odchudzania.  

Jeśli masz problem z zachowaniem umiaru i zaplanowaniem swojego procesu dbania o zdrowie, możesz skorzystać z nieoczywistych rozwiązań np. cateringu dietetycznego. Dieta pudełkowa może Ci pomóc w zrozumieniu, jak zdrowo się odżywiać bez rezygnacji ani ze smaku, ani z pożądanej sylwetki. Po 2-3 miesiącach takiego „wsparcia” będzie Ci łatwiej utrzymać sylwetkę samodzielnie. 

  1. Naturalnie przyspieszaj metabolizm

Istnieje wiele naturalnych spalaczy tłuszczu, które są dużym sprzymierzeńcem w walce o zachowanie sylwetki. Co warto mieć na uwadze? Nie unikaj ostrych przypraw, grapefruita, zielonej herbaty czy kawy – to produkty, które przyspieszają metabolizm. 

  1. Nie unikaj aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna to kolejna ważna pomoc w utrzymaniu szczupłej sylwetki. Co jednak ważne, nie musisz od razu zapisywać się na siłownię. Lekarze rekomendują nawet mało intensywne aktywności np. spacer. To dobry sposób na utrzymanie kondycji oraz zapewnienie sobie ruchu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania. 

  1. Nie zapomnij o piciu wody

Niewystarczająca ilość płynów w organizmie sprzyja przybieraniu na wadze i może być przyczyną uczucia puchnięcia. Postaraj się każdego dnia wypijać co najmniej 2 litry płynów. Nie musi być to tylko woda, bo mogą to być także np. herbaty (ale lepiej bez dodatków w postaci cukru). 

  1. Kontroluj swoje wyniki

Jeśli chcesz zachować sylwetkę, musisz kontrolować swoją wagę oraz wymiary. Pamiętaj więc, aby raz na jakiś czas sprawdzić, czy wszystko jest w porządku (rekomendujemy raz w miesiącu). Regularnie wykonuj także podstawowe badania. 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz