loader
Poradnik zdrowie

Naturalne wsparcie nerek. Pomocne zioła

Nerki to jedne z najważniejszych organów. Bez nich nasz organizm nie mógłby funkcjonować normalnie. To właśnie od nich uzależniona jest prawidłowa równowaga kwasowo-zasadowa, a nawet kondycja naszej skóry i włosów. Dlatego tak ważna jest troska o ten narząd, bez względu na to, w jakim wieku jesteśmy. Oprócz zdrowej, zbilansowanej diety coraz częściej korzystamy ze wsparcia ziół. Cenimy je między innymi za dostępność. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Zioła na nerki – dlaczego są tak cenne?

Niektóre powszechne zioła mają działanie oczyszczające i moczopędne, dlatego są tak wartościowe w trosce o zdrowie nerek. Kiedy zwiększona zostaje ilość wydalanego moczu, z organizmu usuwane są zbędne związki. Jednocześnie zostaje zminimalizowane ryzyko, że wystąpi popularna kolka nerkowa.

Jednocześnie podczas picia ziół nie dochodzi do zachwiania równowagi elektrolitów w organizmie. To bardzo duży plus. Oczywiście zawsze przed rozpoczęciem stosowania tego typu naparów, koniecznie trzeba sprawdzić, czy nie kolidują one z przyjmowanymi lekami. Trzeba też upewnić się, czy ich działanie nie zaszkodzi osobom mającym problem ze zdrowiem.

Skrzyp polny – koło ratunkowe dla nerek!

Zioło to ma działanie moczopędne i jednocześnie jest cennym wsparciem podczas infekcji układu moczowego. Częste nawadnianie i, co za tym idzie, wydalanie moczu pomaga zapobiegać powstawaniu kamieni w drogach moczowych, a także wystąpieniu kolki nerkowej. Warto mieć to na uwadze.

Skrzyp można przyjmować w postaci produktu dostępnego w aptece. Inną opcją jest po prostu napar ze skrzypu polnego, który najlepiej pić na czczo lub po śniadaniu. W razie potrzeby można go połączyć z mniszkiem lekarskim.

Lubczyk – czy tylko afrodyzjak?

Tak naprawdę lubczyk wiąże się z całą listą pozytywnych właściwości. Wykorzystuje się go do wspierania pracy układu trawiennego i jako pomoc w zapobieganiu wzdęciom, bólom brzucha, niestrawności. Dodatkowo przypisuje się mu działanie afrodyzjaku. Posiłkujemy się jego nasionami, korzeniem oraz liśćmi.

Lubczyk bywa pomocny także w przypadku nerek – wtedy, kiedy zmagamy się ze zmniejszoną ilością wydalanych składników mineralnych. Zioło to sprawdza się ponadto przy stanach zapalnych pęcherza.

Rdest ptasi – poznaj moc niewielkiej roślinki

Rdest ptasi osiągający maksymalnie 50 cm to kolejne wsparcie przy problemach z nerkami. Ma działanie przeciwzapalne, odtruwające i przeciwkrwotoczne, a także moczopędne. Jest wsparciem podczas leczenia chorób w obrębie układu moczowego. Chodzi tu o problemy takie jak: stany zapalne nerek, zapalenie pęcherza moczowego, kamica nerkowa. Dodatkowo dzięki właściwościom odtruwającym często zalicza się go do ziół wchodzących w skład mieszanek oczyszczających organizm.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz