loader
Poradnik zdrowie

Najciekawsze promocje w sklepach

Wszelkiego rodzaju sieci handlowe bezustannie kuszą nas na dziesiątki sposobów. Niektóre promocje w sklepach pozwalają nam na drobne oszczędności. Inne promocje natomiast wiążą się z realnym zyskiem dla klienta. Jak działają takie oferty i na które warto zwracać uwagę?

Najczęściej spotykane promocje w sklepach

Promocje możemy podzielić na kilka zasadniczych typów. Oczywiście taka lista nie może być kompletna, ponieważ sklepy stale znajdują nowe sposoby na zachęcenie nas do zakupów. Niemniej jednak można wskazać kilka najczęściej spotykanych rodzajów ofert promocyjnych.

Wciąż najczęściej spotykanymi promocjami są po prostu czasowe obniżki ceny za jedną sztukę towaru. Takie produkty są wyróżniane na półkach sklepowych dzięki tabliczkom z ceną w jaskrawych kolorach lub otoczoną specjalną ramką. Tego typu promocje są dostępne natychmiast i dla każdego. Często dotyczą produktów, które dopiero wchodzą na rynek i ich producenci chcą, byśmy mogli wypróbować je niskim kosztem. Równie często zdarza się, że sklepy próbują sprzedać nadwyżki towaru zalegającego w magazynach, znacznie obniżając jego cenę.

W ostatnich latach popularność zyskał pewien szczególny wariant takiego rozwiązania. Są to promocje na pojedyncze towary, które są dostępne jedynie dla osób mających kartę lojalnościową lub, zwłaszcza ostatnio, konto w dedykowanej aplikacji na telefon. Dołączenie do takiego programu jest darmowe. W zamian za niższe ceny będziemy zapewne otrzymywali informacje i powiadomienia o aktualnej ofercie, i specjalnych rabatach.

Inne promocje są dostępne dopiero w sytuacji, gdy kupujemy określony zestaw produktów. Może to być np. tani napój do posiłku czy trzecia sztuka odzieży za symboliczną złotówkę. Coraz bardziej lubianym i powszechniejszym wariantem takich ofert są promocje, w których produkt jest tańszy, gdy kupujemy określoną liczbę sztuk. Jest to opłacalne rozwiązanie w przypadku towarów, które i tak często kupujemy w większych ilościach, np. pieczywo, napoje lub przekąski na imprezę.

Na co należy zwracać uwagę, porównując promocje w sklepach?

Warto pamiętać o tym, by weryfikować potencjalne korzyści płynące z danej promocji. Może się okazać, że zamiennik danego produktu, jest tańszy niż ten, który oferowany jest w promocji. Dodatkowo, nie warto kupować rzeczy, z krótkim terminem ważności, jeżeli wiemy, że możemy mieć problem ze zużyciem ich przed upływem daty przydatności. Każda promocja jest z założenia korzystna, pod warunkiem że zakupy robimy z głową i pamiętamy o zdrowym rozsądku.

W porównywaniu promocji przydatne są aplikacje mobilne sklepów, dzięki którym jesteśmy na bieżąco z ofertą. Dzięki nim już w domu możemy zdecydować, z której atrakcyjnej promocji skorzystamy i jakie produkty rzeczywiście są nam potrzebne. Dodatkowo możemy zweryfikować, który ze sklepów ma w danym momencie najkorzystniejszą dla nas ofertę.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz