Rodzaje diet wegetariańskich
Dieta wegetariańska wiąże się z...
Zima to czas szczególnie trudny dla naszego organizmu, a także skóry, włosów i… uszu. Jak w tym okresie powinna wyglądać prawidłowa higiena tej części ciała. Na co zwracać szczególną uwagę? Czy trzeba zaopatrzyć się w specjalne środki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym poradniku. Skorzystaj z naszej instrukcji, miej zdrowy, zadbany układ słuchowy!
Kiedy temperatura za oknem znacznie spadnie, nasza skóra i włosy potrzebują zdecydowanie lepszej ochrony. Podobnie jest w przypadku uszu i znajdującej się w nich woskowiny ochronnej. Szczególną troską powinny być objęte zewnętrzne części narządu, takie jak małżowina uszna. Konieczne jest stosowanie specjalnych kremów, a także nauszników i czapek. Wszystko po to, aby nie doszło do odmrożenia.
Niskie temperatury za oknem to jeszcze nie koniec. Poza tym trzeba pamiętać o tym, że naszym uszom może zaszkodzić również ciepłe i suche powietrze, takie, które mamy w mieszkaniach podczas sezonu grzewczego.
To wtedy pojawia się ryzyko uwodnienia woskowiny, a także jej wyschnięcia. A kiedy dojdzie do przegrzania organizmu, może to doprowadzić do mniejszego nawodnienia, a w konsekwencji powstania mniejszej ilości potu, a następnie zagęszczenia woskowiny. Stan taki prowadzi do zalegania i powstawania czopów woskowinowych.
Dlatego tak ważne jest, aby w tym czasie stosować odpowiednią higienę uszu. Rezygnujemy raczej z patyczków higienicznych, ponieważ mogą one doprowadzić do przebicia błony bębenkowej albo uszkodzenia przewodu słuchowego. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się przeznaczony do tego środek do czyszczenia uszu. Warto, aby był oparty na sprawdzonych, naturalnych składnikach, np. oliwie z oliwek. Produkt taki musi wspierać naturalne mechanizmy oczyszczania ucha. Woskowina powinna rozpuścić się stopniowo w kanale słuchowym.
Szczególnie trudne dla naszego przewodu słuchowego mogą być wizyty na basenie. Należy pamiętać, że zimą po każdej kąpieli w takim miejscu lub w wannie dokładnie osuszamy uszy. Można to zrobić palcem lub ręcznikiem. Zalegająca woda działa tutaj na niekorzyść, nierzadko doprowadza do szybkiego wychłodzenia, a następnie odmrożenia. Dlatego musimy pamiętać o tym, aby po każdej wizycie na basenie czy w spa zawsze okrywać głowę kapturem lub czapką. Profilaktyka połączona z dobrą ochroną to prosta droga do zdrowych uszu także podczas zimowych miesięcy.
W dzisiejszych czasach, kiedy zdrowe odżywianie staje się coraz bardziej popularne, pojawiają...
Czytaj więcejOliwa z oliwek, szczególnie ta klasy extra virgin, to produkt nie tylko smaczny, ale również...
Czytaj więcejCoraz więcej osób decyduje się na zmiany w swoim sposobie codziennego gotowania, szukając...
Czytaj więcej
Komentarze (0)
Zostaw komentarz