Rodzaje diet wegetariańskich
Dieta wegetariańska wiąże się z...
Kuchnia wegetariańska oparta jest na produktach, potrawach, które nie zawierają mięsa, ani nie zostały przygotowane na ich podstawie. Dieta wegetariańska związana jest ze zdrowym stylem życia. Jak się okazuje, wegetarianie mają dużo mniejszą masę ciała, oraz niższy poziom złego cholesterolu, co zmniejsza ryzyko cukrzycy typu II oraz choroby wieńcowej.
Kuchnia wegetariańska mimo odrzucenia obecności mięsa, bogata jest w przeróżne potrawy. Jednym z nich są wege burgery, które są prostym i zdrowym pomysłem na obiad. Burgery te nie zawierają oczywiście mięsa tylko kotlet warzywny. Zazwyczaj jest on robiony z kaszy jaglanej z dodatkiem prażonego słonecznika, soczewicy, ciecierzycy oraz innych warzyw.
Przepisów na wege burgery jest naprawdę sporo, każdy z nich różni się od siebie doborem warzyw oraz ich proporcją. Najbardziej klasyczny przepis na wege burger wymaga przygotowania:
Przepis:
Wege burgery warto przygotowywać w piekarniku, nie na patelni. Dlaczego? Otóż w procesie smażenia tracone są cenne witaminy oraz składniki odżywcze, które są przecież najważniejsze. Dodatkowym obciążeniem mogą być niewłaściwe tłuszcze jak margaryna, masło czy olej. Proces pieczenia jest bardziej bezpieczny, ponieważ nie wymaga podania żadnego tłuszczu. Co więcej, pieczenie potrawy wpływa również na lepszą przyswajalność białka oraz skrobi.
Burgery wege z soczewicy to świetna propozycja na sycące i wartościowe danie. Domowe burgery zrobione z samych warzyw są nie tylko zdrowe i lepsze w trawieniu, lecz także zawierają w sobie moc witamin oraz związków mineralnych. Burger zrobiony na podstawie czerwonej soczewicy, można doprawić imbirem, ostrą zmieloną papryką oraz kuminem. Smaku dodadzą świeżo umyte warzywa takie jak: cebula, sałata lodowa, rukola czy szpinak.
Wege burger z czerwonej fasoli można przygotować w połączeniu z płatkami owsianymi lub jaglanymi. Do smaku przydadzą się przyprawy: czosnek granulowany, pieprz czarny zmielony, chili, słodka papryka. Wege burgera z czerwoną fasolą można wykonać zarówno na patelni jak i w piekarniku, optymalny czas pieczenia to 15 min w temp. 160 stopni C z włączonym termoobiegiem.
Letnie upały to czas, kiedy ciepło słońca wpływa na nasze apetyty i skłania do...
Czytaj więcejJeśli szukasz pysznych wegetariańskich potraw do zrobienia w domu, mamy dla Ciebie kilka...
Czytaj więcejBiała, czerwona, sucha, w puszce… Fasolę zawsze warto mieć w domu, ponieważ można z...
Czytaj więcej
Komentarze (0)
Zostaw komentarz