loader
Poradnik zdrowie

Jak zbilansować dietę wegetariańską? Czy trzeba ją suplementować?

​Każdy człowiek powinien zdrowo się odżywiać. Ale nie ma się co oszukiwać, że tak jest. Wiele osób pracuje tak dużo, że zwyczajnie nie ma czasu na właściwe zbilansowanie diety. Czasami najłatwiej jest po prostu zamówić fast food, choć rzecz jasna nie jest to dobre rozwiązanie. Na szczęście jednak coraz więcej osób stawia na zdrową i zbilansowaną dietę. Jedną z nich jest dieta wege. Jednak tutaj pojawia się pytanie: czy trzeba ją suplementować? Jak właściwie ją zbilansować?

Dieta wege z miłości do życia

Dieta wegetariańska jest jedną z najlepszych diet. Przede wszystkim jest zdrowa i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. To idealny wybór dla każdego. Badania pokazują, że wegetarianie żyją dłużej, ale też później się starzeją. A do tego wszystkiego ryzyko wielu chorób, choćby niektórych typów nowotworów czy chorób układu krążenia u takich osób jest mniejsze. Rzecz jasna to nie wszystkie zalety diety wege, bo kolejną jest empatia. Wegetarianie nie traktują zwierząt przedmiotowo i uważają, że mają one prawo do życia, co jest faktem. Trzeba pamiętać, że zwierzęta tak samo czują ból i choćby z tego powodu nie należy ich zabijać, by potem je zjadać. Pewnie w głowach niektórych pojawi się argument, że ludzie od zarania dziejów jedli mięso. Ale jednak nie ma się co porównywać do jaskiniowców czy nawet osób ze średniowiecza. Swoją drogą trzeba pamiętać, że przecież społeczeństwa, które spożywały tylko mięso żyły krócej. W obecnych czasach mamy tyle produktów i to zdrowych, że jedzenie mięsa nie jest dobrym wyborem. Jedzenie mięsa nie jest korzystne dla zdrowia, biorąc pod uwagę fakt, jak wiele w nim znajduje się antybiotyków.

Czy dietę wege trzeba suplementować?

Na temat diety wege narosło naprawdę sporo mitów i to naprawdę głupich mitów. Przede wszystkim największym jest to, że dietę opartą na produktach pochodzenia zwierzęcego trzeba suplmentować. Nic bardziej mylnego. Taka dieta jest w pełni zdrowa. Mówi się, że mięso trzeba jeść, bo zawiera dużo żelaza. A więc jest to mit, bo buraczki zawierają zdecydowanie więcej żelaza i to zdecydowanie lepiej przyswajalnego. Wiele osób sądzi, że mięso jest najlepszym źródłem białka i to kolejny mit, bo białko w dużych ilościach znajduje się choćby w fasoli czy soi. Chyba naszym ulubionym głupim mitem jest fakt, że wegetarianie jedzą trawę i samą zieleninę. Dieta wege jest tak bogata i tak smaczna, że ten kto raz spróbuje, na pewno z niej nie zrezygnuje. Istnieje tak wiele dań, smaków i to zdecydowanie więcej niż w przypadku posiłków opartych na mięsie.

Jak ogarnąć dietę wege?

Oczywiście zbilansowanie diety wege wcale nie jest trudne. Ale w myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać możecie zdecydować się na inną opcję, a dokładnie na zamówienie cateringu. Oczywiście mamy na myśli catering wegetariański. Dzięki niemu zaoszczędzicie czas, który możecie wykorzystać na aktywność fizyczną czy też wypoczynek po ciężkim dniu w pracy. Trzeba też wiedzieć, ze catering wegetariański jest zbilansowany i obłędnie smaczny. Dania są różnorodne, a przy tym zdrowe i lekkostrawne.

Catering dietetyczny wege – dla kogo jest to trafny wybór?

Catering dietetyczny wege to świetny wybór dla wszystkich osób, które chcą zdrowo żyć. Ale to też trafny wybór dla tych, którzy wreszcie chcą porzucić swój niewłaściwy styl odżywiania się. Do tego to strzał w dziesiątkę dla osób, które chcą spróbować diety czy po prostu tych, którzy uważają, że zwierzęta są naszymi braćmi mniejszymi( bo są, a kto tak nie uważa, to nie ma racji). Pamiętajcie, że catering dietetyczny wege sprawdzi się nawet dla osób, które chcą pozbyć się dodatkowych kilogramów. Zauważcie, że wegetarianie czy weganie nie cierpią choćby z powodu otyłości. Rzadko kiedy chorują też na cukrzyce. Zatem czas na zmiany i czas najwyższy zrobić coś dobrego dla siebie. A zmiana diety na zdrową jest najlepszym przykładem. Gwarantujemy, że przejście na wege nie jest trudne i już po tygodniu poczujecie różnicę na lepsze. Dlatego też trzeba spróbować, bo inaczej będziecie tego żałować.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz