loader
Poradnik zdrowie

Prawidłowy demakijaż - na czym polega? 10 błędów, które utrudniają skuteczne oczyszczanie cery

​Mam dziwne przeczucie, że większość czytających ten artykuł popełnia chociaż jeden błąd podczas demakijażu, który sprawia, że nie jest on wykonany prawidłowo. Nieprawidłowo wykonany demakijaż bardzo szybko może zemścić się pojawieniem się wyprysków, stanów zapalnych, zmarszczek. Jakie błędy popełniane są najczęściej? Jak dobrze wykonać demakijaż twarzy? Dowiesz się poniżej.

10 błędów, które utrudniają skuteczne oczyszczenie cery

  1. Pośpiech. Demakijaż nie może być wykonywany na chybcika, niedokładnie, gdzieś w biegu. Musisz poświęcić mu odpowiednią ilość czasu. Dlaczego jest to tak bardzo ważne? Wiele kosmetyków potrzebuje czasu, żeby płyn czy mleczko do demakijażu zaczęło działać, żeby zaczęło go rozpuszczać. Ma to szczególnie duże znaczenie przy kosmetykach wodoodpornych, które jest dużo trudniej zmyć.
  2. Kiepskiej jakości waciki, płatki kosmetyczne. Dlaczego waciki powinny być dobrej jakości? Najtańsze waciki czy płatki nie oczyszczą skóry odpowiednio dokładnie. Idealnie by było wykonywać demakijaż dobrej jakości płatkami wielokrotnego użytku, które po użyciu nie będą zaśmiecać naszej planety jak te jednorazowe.
  3. Silne pocieranie skóry. Nie wolno trzeć skóry podczas demakijażu. Takie traktowanie uszkadza jej strukturę i sprawia, że skóra szybciej się starzeje. Makijaż powinien bez problemu zostać delikatnie usunięty, po wcześniejszym rozpuszczeniu przez kosmetyk do demakijażu.
  4. Należy też być bardzo ostrożnym przy pozbywaniu się tuszu z rzęs, które przy mocnym pocieraniu lub zmywaniu tuszu w złym kierunku, mogą nadmiernie wypadać lub nawet się łamać. Oczyszczając oczy zawsze rób to przy zamkniętych powiekach, pociągając bardzo delikatnie wacikiem od nasady rzęs do ich końców.
  5. Niedokładne zmywanie makijażu. Ten grzech popełniamy często z powodu pośpiechu, ale czasem po prostu można nie dostrzec, że na linii rzęs zostały resztki tuszu czy kredki. Niestety te miejsca są trudniejsze do wyczyszczenia, więc wymagają większej uważności, żeby zapobiec zapaleniu spojówek czy innym nieprzyjemnym skutkom tego niedopatrzenia.
  6. Niezwiązane włosy są kolejnym błędem dość często popełnianym podczas demakijażu. Gdy masz krótsze włosy i nie da się ich złapać gumką, użyj opaski na włosy. Dlaczego to jest tak ważne? Ponieważ na linii włosów mogą pozostać resztki podkładu czy pudru, a to może się przyczynić do pojawienia się problemów z cerą oraz przyspiesza starzenie się skóry.
  7. Poprzestanie na chusteczkach do demakijażu. Chusteczki wydają się być bardzo wygodne, szczególnie w podróży, ale należy pamiętać, że po użyciu chusteczek trzeba bardzo dokładnie umyć twarz wodą i sprawdzić czy na pewno nie zostały na niej resztki kosmetyków. Chusteczek powinno się używać jedynie tam, gdzie nie można zabrać ze sobą pełnowymiarowego kosmetyku do demakijażu.
  8. Zaczynasz demakijaż od oczu. Demakijaż zawsze powinno zaczynać się od ust. Jeśli tego nie zrobisz - błyszczyk lub pomadka pobrudzi twarz podczas oczyszczania jej innych stref.
  9. Nie używasz kosmetyków nawilżających. Po demakijażu każdy rodzaj skóry będzie łaknął nawilżenia, dlatego zawsze miej pod ręką odpowiedni kosmetyk. Dotyczy to szczególnie delikatnej skóry wokół oczu.
  10. Nie wolno używać do demakijażu przypadkowych kosmetyków myjących! Żel do mycia ciała czy mydło nie nadają się do demakijażu. Należy stosować tylko i wyłącznie najwyższej jakości kosmetyków do demakijażu odpowiednich do Twojej cery. Jedna skóra lepiej będzie reagowała na mleczko, inna na olejki. Sięgnij po najlepszej jakości kosmetyki, w tym olejki do demakijażu w sklepie Ekodrogeria.pl.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz