loader
Poradnik zdrowie

Siedlce: od czego zależy koszt cateringu dietetycznego?

​Koszt cateringu dietetycznego na pierwszy rzut oka wydaje się wysoki, ale w dłuższej perspektywie kosztuje tyle samo, ile jedzenie na mieście. Catering pudełkowy jest zdecydowanie zdrowszy niż stołowanie się w fast foodach. Ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc lub krótszy okres czasu? Sprawdzamy!

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to nic innego jak plan żywieniowy stosowany przez osoby, które chcą schudnąć, zdrowo się odżywiać, przybrać na masie czy po prostu chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dieta ta składa się z pięciu posiłków (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja), które spożywa się co trzy godziny. Posiłki są dostarczane w trwałych pudełkach przez firmę kurierską, które bez problemu można podgrzać w mikrofali lub zjeść na zimno. Firmy cateringowe oferują wiele rodzajów diet, dzięki czemu można wybrać taką, która odpowiada naszym preferencjom żywnościowym.

Kto może korzystać z cateringu dietetycznego?

Każda osoba może skorzystać z usług cateringu dietetycznego, aby schudnąć lub zdrowo się odżywiać. Jest to idealna opcja dla tych, którzy chcą to zrobić. Oprócz specjalnych diet dla osób cierpiących na alergie, nietolerancje i inne choroby układu pokarmowego i krążenia, istnieją również specjalne diety dla sportowców.

Dodatkowo coraz więcej firm oferujących jedzenie dietetyczne na dowóz, daje możliwość spersonalizowania diety. Co to oznacza? Można wybierać posiłki, które znajdą się w diecie, a także wykluczać produkty, których z jakichś powodów nie możemy jeść. Doskonałym przykładem firmy, która oferuje usługę cateringu dietetycznego na terenie Siedlec, jest Primate.diet.

Najlepsze diety pudełkowe – od czego zależy ich koszt?

Koszt cateringu dietetycznego różni się w zależności od tego, na jak długo zostanie zamówiony. Równie dobrze może to być kilka dni, jak i od razu cały miesiąc. Firmy cateringowe oferują różne diety, których ceny wahają się już od 40 do 90 złotych dziennie.

Większość firm cateringowych oferuje zestawy próbne, które są tańsze – jest to zazwyczaj zestaw pięciu posiłków na jeden dzień. Jedząc zestaw próbny, możemy sprawdzić, czy catering dietetyczny odpowiada naszym gustom.

Cena diety pudełkowej może się różnić w zależności od wielu czynników, w tym od zawartości kalorii w diecie – diety o wyższej kaloryczności kosztują więcej, dlatego diety dla zawodowych sportowców są często najdroższe, ponieważ składa się na nie posiłki o większej kaloryczności. Dodatkowo diety specjalne, takie jak wegańska, bezglutenowa i bezmleczna, które wymagają kosztownych zamienników, również mogą być droższe.

Ponieważ większość cateringu dietetycznego jest wyższej jakości, a co za tym idzie — zdrowsza i kosztuje więcej, oszczędzanie na diecie pudełkowej jest często złym pomysłem. Nawet jeśli początkowy koszt cateringu dietetycznego wydaje się drogi, w rzeczywistości może on często kosztować mniej niż to, co przeciętna osoba wydaje na jedzenie w domu i poza nim.

Przejście na dietetyczny catering pudełkowy nie tylko wspiera aktywny tryb życia, ale także ma istotne zalety zdrowotne. Wbrew pozorom, takie pudełkowe jedzenie często jest zdrowsze, niż przyrządzane przez nas samodzielnie posiłki!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz