loader
Dodatki

Pasztet wegański

Pasztet wegański czyli taki bez dodatku mięsa, jajek oraz masła czy mleka. Można go wykonać z dowolnych roślin strączkowych takich jak: fasola, ciecierzyca, soczewica, groch czy bób. Warto dodać także kaszę gryczaną oraz jaglaną. Smaku z pewnością dodadzą suszone grzyby, pomidory lub śliwka, czy żurawina.

Pasztet wegański

Warzywny pasztet ma przede wszystkim zwartą, lekką wilgotną konsystencję, a do tego świetnie się kroi. Pasztet wegański może być podawany na zimno np. z piklami czy żurawiną oraz na ciepło z chrzanem czy grzybami. Ta szybka przekąska zrobiona z samych warzyw oraz dodatku przypraw, smakuje nie tylko weganom! 

Pasztet wegański z soczewicy

Pasztet z soczewicy przygotowany jest na bazie kaszy jaglanej, co sprawia, ze jest również bezglutenowy i bardzo prosty w przygotowaniu. Aby urozmaicić jego smak można dodać nieco suszonej śliwki, która daje słodki posmak i głęboki aromat. Co jest potrzebne do przygotowania wegańskiego pasztetu z soczewicy? Soczewica, kasza jaglana, sos sojowy, cząber, majeranek, gałka muszkatołowa, suszone śliwki, cebula, liść laurowy, ziarna ziela angielskiego, goździki i olej. 

pasztet wegański

Pasztet wegański z kaszy jaglanej 

Wegański pasztet z kaszy jaglanej to prosta w wykonaniu a zarazem pyszna w smaku alternatywa dla tradycyjnego pasztetu, zrobionego z mięsa. Jest to danie z pewnością delikatne i lekkie. Sprawdzi się nie tylko na świąteczny stół, lecz także jako obiad przy przystawka. Pasztet z kaszy jaglanej z dodatkiem warzyw stanowi pełnowartościowy posiłek. W dodatku kasza jaglana jest bezglutenowa i posiada wiele błonnika, dlatego jest dobrym źródłem energii. 

Pasztet wegański z cukinii 

Podstawą niemal każdemu pasztetu wegańskiego mogą być ugotowane ziemniaki, rozdrobniona fasola, niekiedy płatki ryżowe oraz kasze: gryczana lub jaglana. Pasztet z cukinii wykonuje się podobnie jak pozostałe propozycje pasztetów wegańskich. Jakie składniki bedą potrzebne do wykonania pasztetu z cukinii? Cukinia, cebula, marchewka, ziemniaki czosnek, oliwa, koperek oraz przyprawy (dowolnie). Warto spożywać cukinię ze względu na jej cenne właściwości. Warzywo bogate jest w witaminę C, karoten, witaminy z grupy B oraz witaminę K. Ponadto jest dobrym źródłem kwasu foliowego, kwasu pantotenowego oraz choliny. Co ważne, nie odkładają się w niej metale ciężkie. Cukinia działa odkwaszająco i wpływa korzystnie na procesy trawienia. 

Pasztet wegański selera

Pasztet wegański można jeść na wiele sposobów. Świetnie smakuje z chlebem, lub jako gruby plaster zjedzony bez jakichkolwiek dodatków. Do przygotowania pasztetu wegańskiego z selerem w roli głównej potrzebne będą następujące składniki: seler, por, kasza jaglana, orzechy włoskie, marchew, czosnek, imbir, ziele angielskie, liście laurowe, majeranek, natka sól i pieprz. Warto jeść seler ze względu na jego substancje odżywcze. Seler bowiem wykorzystywany jest jako lek na reumatyzm, artretyzm, bóle neuralgiczne, wysokie ciśnienie, czy wzmocnienie układu nerwowego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz